wtorek, 11 listopada 2014
piątek, 09 maja 2014
A po nocy przychodzi dzień....

...a po burzy spokój...
sobota, 26 kwietnia 2014
Marcowe Szmaragdowe09:04, wedelka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 lipca 2011
Urodziny Szczecina i Różanka

Ogród Różany potocznie zwany Różanką został założony w 1928 roku. Na ponad dwóch hektarach zasadzono ponad dziewięć tysięcy róż w 99 odmianach. Prócz kwiatów występują tutaj również egzotyczne drzewa i krzewy.Jedną z atrakcji ogrodu jest "Ptasia Fontanna", powstała w 1935 roku, z rzeźbami ptaków autorstwa Kurta Schwerdtfegera. Odtworzono ją z klinkieru i marmuru na postawie zdjęć i rycin, na wzór budowli przedwojennej. Jej głównymi elementami są cztery betonowe gęsi osadzone na cokole (trzy z nich oryginalne, odrestaurowane, czwarta - stworzona od podstaw).

Czasami odbywają się tu różnego rodzaju imprezy. Tak jak w ostatnią niedzielę: Urodziny Szczecina:Poniżej kolejka po urodzinowy tort. Ja w niej nie stałam, nie miałam tyle cierpliwości :)


środa, 20 kwietnia 2011
Galeria Turzyn

Nowopowstałe centrum handlowe Turzyn. Otwarcie miało miejsce w sobotę: 16 kwietnia. Tłum z okazji otwarcia był spory. Zbyt ciasne  alejki całkowicie zatłoczone, ciężko było się swobodnie poruszać.  Dodatkowo gryzący dym i okropna muzyka podczas pokazu laserów całkiem mnie wtedy przytłoczyły. Postanowiłam wybrać się tam ponownie po weekendzie. Dziś, kilka dni po otwarciu, centrum świeci pustkami. Szału nie ma. Sporo sklepów jeszcze nie pootwieranych, trwają w nich remonty, w pozostałych przesiadują nudzące się ekspedientki. Mam wrażenie, że otwarcie nastąpiło za szybko, na tzw. wariata :) Cóż, poczekamy, zobaczymy, jak się to wszystko rozwinie :)
Mnie osobiście cieszy sklep Piotr i Paweł, który w tej galerii się znajduje. Nareszcie jakiś porządnie wyposażony market w okolicy. Czekam jeszcze tylko na Almę w Kaskadzie i wtedy już całkiem będę w siódmym niebie. Ciekawi mnie kino 5d, ale wybiorę się tam innym razem. Fajny jest również sklep z markową porcelaną Rosenthal, choć nie na każdą kieszeń niestety, sympatyczne wrażenie robi sklep z miśkami. Przeważającą ilość stanowią jednak butiki z odzieżą (sporo sklepów z odzieżą dzieciącą + jeden sklep z odzieżą ciążową) i butami.

Osoby, które handlowały na chodniku, w miejscu gdzie wybudowano Centrum bynajmniej nie zniknęły. Mają się całkiem dobrze, tyle że, przeniosły swoje kramiki trochę dalej :))
niedziela, 13 marca 2011
Marzec
Wiosnę czuć już w powietrzu...jeszcze chwilkę, jeszcze momencik i pojawi się na całego :) Pierwsze krokusy na szczecińskich Błoniach są z pewnością jej zapowiedzią :)


niedziela, 10 października 2010
czwartek, 15 lipca 2010
Upalnie....
Taaaak..pogoda od dobrych dwóch tygodni pokazuje nam, co znaczy prawdziwe lato...Poniżej można zobaczyć jak w niedzielne popołudnie wyglądało szczecińskie jezioro Głębokie. Ludzi jak mrówek,  że tak powiem :)sobota, 26 czerwca 2010
Skwer im. Janiny Szczerskiej (przy placu Kościuszki)

Basen przeciwpożarowy zamieniono na efektowne fontanny, obok wybudowano plac zabaw, postawiono nowe ławeczki...Jest ładniej :)

Koniecznie muszę wybrać się tam w nocy, gdy wszystko jest dodatkowo oświetlone....

niedziela, 09 maja 2010
Piknik nad Odrą 2010

wtorek, 27 kwietnia 2010
W drodze na PKP

niedziela, 25 kwietnia 2010
"Marsz dla życia", Szczecin 25.04.2010

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7